אורית גורדון-יעוץ ארגוני ואימון אישי, למה חשוב לנהל נכון שיחת משוב קשה עם עובדים

אימון בשיטת סאטיה

סאטיה בסנסקריט: אמת, חוויה מלאה, בפאלית: קשב.

שיטת סאטיה היא שיטה הוליסטית ואינטגרטיבית, העוסקת בהתפתחותו האישית של האדם. 

אורית גורדון-יעוץ ארגוני ואימון אישי, למה חשוב לנהל נכון שיחת משוב קשה עם עובדים

אימון בשיטת סאטיה

סאטיה בסנסקריט: אמת, חוויה מלאה, בפאלית: קשב.

שיטת סאטיה היא שיטה הוליסטית ואינטגרטיבית, העוסקת בהתפתחותו האישית של האדם.

מהי שיטת סאטיה?

השיטה פותחה על ידי נטאלי בן-דוד אלנתן מקימה ובעלים של בית ספר "אימושיין"- בית ספר להוויה, הקשבה וטרנספורמציה, ומטרתה ללמד ולאמן אנשים להיות חופשיים – להיות ערים ואחראים לעצמם, להבין את מי שהם באמת, בלי מסכות, ולאפשר לעצמם להיות משמעותיים ותורמים, באופן שמתאים לערכיהם ולאני מאמין שלהם.

ייחודה של שיטת סאטיה היא בישום של גופי ידע בתחום הפילוסופיה, תודעה, גוף ובודהיזם, באופן פרקטי יומיומי, שמביא תוצאות מעשיות, בהתפתחותו האישית של האדם.

שיטת סאטיה אינה עוסקת בשינויים חיצוניים. לפי השיטה הניסיון שלנו לשפר את תנאי חיינו דרך פעולות ופתרונות חיצוניים, על ידי פרנסה, מגורים, לימודים, יצירת זוגיות ועוד, הוא ברובו סיזיפי, לא מתגמל, מתיש ומייאש, מכיוון שהוא שיפור מהחוץ אל הפנים.

שיטת סאטיה מתבססת על ההכרה בגדולתו של כל אדם, ומניחה ששינוי אמיתי, ארוך טווח, מגיע מהכרות עצמית עמוקה של המכלול שאנחנו: ההתניות, ההרגלים, הפחדים, הרצונות, המאוויים, הבחירות, תפיסות העולם, תבניות החשיבה, הרגשות על כל גווניהם, ניסיון חיינו, הורינו, הסביבה בה גדלנו וכל מה שמעצב אותנו ומתוכו אנו פועלים.

לכן שיטת סאטיה אינה עוסקת בשאלה: מה לעשות? אלא רק בשאלה: מי להיות? במילים אחרות, את מי משפחתי, חברי, עובדי וכו' פוגשים כשהם פוגשים אותי. איזה אדם הם פוגשים ואיך זה משפיע עליהם.

"החיים הם התוצאה של כל הבחירות שלך" אלברט קאמי

היכולת להתבונן ולהקשיב לתחושות הגוף שלנו, להימנע מפתרונות חיצוניים, לפתח את השקט שבנו, לשחרר את מה שאוחז בנו רגשית, לפתח אחריות אישית ולפעול מתוך חופש – זו העבודה הסאטית.

איך נראה האימון הסאטי?

בתהליך האימון הסאטי, אלמד אותך לפתח קשב עמוק לתחושות, לנשימות, לרגשות ולמחשבות שלך- מסע ההכרות האישית שלך את עצמך. יחד נזהה את מה שבדרך כלל שקוף ובלתי נראה לנו: תפיסות העולם שלך המסקנות שלך, ההתניות וההרגלים שלך, ונלמד לשחרר את אחיזתם הרגשית, ולפתח שקט נפשי ואחריות אישית לחייך.

כמאמנת שלך אני מתחייבת ליצור עבורך מרחב מוגן, של הקשבה מיטיבה וחומלת, מקום של התבוננות סקרנית ומעוררת חשיבה, מקום לאותנטיות ומיקוד פנימי. הזדמנות עבורך להתעורר למצוא את כוחותיך הפנימיים, לקחת אחריות ולהוביל שינוי.

אימון סאטי קצר – הכנה לשיחות חשובות בשיטת סאטיה

איכות חיינו קשורה לאיכות התקשורת שלנו עם הסובבים אותנו.
יש לך שיחה מורכבת  ממנה את.ה חושש.ת?
בעזרת Clearway המבוססת על שיטת  סאטיה, תוכל.י לקיים שיחה ממוקדת ונעימה, להעביר את המסר שלך בצורה ברורה ולהשאר נינוח.ה לאורך כל השיחה. 

 

מעניין אותך להתחיל אימון בשיטת סאטיה,
מעניין אותך להתכונן לשיחה חשובה בעזרת תהליך Clearway?
אפשר לצור קשר כאן  ואחזור אליך בהקדם.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן